Jagadhri, Yamuna Nagar, Haryana
GST No. 06ABWFA2259G1Z7
Call 08047624329 87% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 72 Vial
| Strength | 100 mg |
| Injection Type | 20% |
| Pack Size | 100 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Indication | Mastitis, Respiratory Infection, Metritis |
| Animal Type | Cattle |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Packaging Size | 100 ml |
| Country of Origin | Made in India |
| AB - TYLO 20% INJECTION | 100ml tylosin 20 % injection |
EACH ML CONTAINS:
Tylosin tartrate 200mg
Water for injection & propylene glycol I.P
View Complete details
Minimum Order Quantity: 72 Box
| Strength | 500 mg/100 ml |
| Pack Size | 100 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Packaging Size | 100 ml |
| Brand | L- floxacin |
| Dosage Form | Injection |
| Prescription | Prescription |
| Form | Injection |
| Manufacturer Type | Third Party, PCD Pharma, Own Brand |
| Usage | Hospital, Government Supply, Nursing Home, Clinic |
| Storage | Below 25°C |
| Shelf life | 24 months |
| Country of Origin | Made in India |
| Liquid | 100ml levofloxacin injection |
LEVOFLOXACIN INJECTION VET. COMPOSITION: EACH ML CONTAINS: LEVOFLOXACIN HEMIHYDRATE I.P. EQ. TO LEVOFLOXACIN 100MG. BENZYL ALCOHOL I.P. 1.5%V/V
View Complete details